Aplikace botulotoxinu

  • odstranění mimických vrásek
  • odstranění nadměrného pocení

Botulotoxin je roztok obsahující látku Botulotoxin v lékové podobě.

V našem zdravotnickém zařízení používáme výhradně originální léčivé přípravky nejvyšší kvality.

Začínají vás trápit vrásky na čele, mračivky mezi obočím, vějířky kolem očí od častého smíchu nebo se chcete jen zbavit nadměrného pocení? Tak využijte 10% slevu na libovolné ošetření botulotoxinem nebo nás navštivte i s kolegyní, kamarádkou nebo s partnerem a pokud podstoupíte ošetření ve dvou a více lidech, získáte dokonce slevu 15 %! 

VYHLAZENÍ VRÁSEK POMOCÍ BOTULOTOXINU

V estetické dermatologii se botulotoxin používá ve velmi nízkých dávkách pro odstraňování mimických vrásek a nadměrného pocení. Botulotoxin dočasně zabrání mimickému svalu ve smršťování. Sval není schopen pohybu a nevytváří vrásku, pleť se vypne. Výsledný efekt není trvalý a každý má možnost se rozhodnout, zda mu tato metoda vyhovuje a zda v ní bude chtít pokračovat. Látka se aplikuje tenkou jehličkou ve velmi nízkých dávkách do ošetřované oblasti. Před aplikací botulotoxinu aplikujeme na místa, která budeme ošetřovat, znecitlivující krém.

Zákrok je velmi šetrný a není se čeho obávat.

Účinek botulotoxinu nastupuje obvykle během jednoho až dvou týdnů a trvá 3 – 6 měsíců. Postupně odeznívá a aplikaci je vhodné zopakovat.

Po delší době nečinnosti svalu si klient odvykne určitému typu mimiky např. zbaví se zlozvyku mít podmračené čelo. Při opakování léčby již nedochází k návratu funkce svalu v původní míře, a ten postupně přestane vytvářet nežádoucí vrásku. Opakováním zákroku se podstatně prodlužuje délka žádaného efektu.

JAK ZÁKROK PROBÍHÁ?

Botulotoxin je aplikován injekčně. Jde o malé množství vpichů velmi tenkými jehlami. Zákrok je tedy prakticky bezbolestný. Je-li třeba, nabízíme možnost nanést anestetický krém.

DOPORUČENÍ PO ZÁKROKU

Několik hodin po zákroku dodržujte opravdu striktně některá pravidla.

  • 4 hodiny po zákroku není vhodné předklánění či ležení.
  • 6 hodin po zákroku není také vhodné se ošetřované oblasti dotýkat.

Kosmetické masáže, sportovní aktivity či cestu letadlem je dobré o několik dnů odložit. Přesně vás před aplikací botulotoxinu znovu poučí ošetřující lékař. 

DOBA PŮSOBENÍ BOTULOTOXINU

Efekt není vidět hned. Nastupuje postupně během několika dnů a plně se rozvine přibližně po 2 týdnech. Po 3-6 měsících působení botulotoxinu odezní. Po odeznění působení se vše vrací do původního stavu, zákrok nezanechává žádné následky či stopy.  

Častou obavou pacientů je nepřirozený vzhled a ztráta mimiky. Mimiku lze samozřejmě na určité období zcela vyřadit, ale při použití menší dávky můžeme mimiku pouze omezit a zmírnit. Výsledek je pak přirozenější.

Je velice důležité svěřit se do rukou zkušeného odborníka, který právě zvolením vhodné dávky a techniky ošetření dokáže vyhovět vašim individuálním požadavkům.

.